top of page
Szukaj

Krzem na włosy

Włosy są nieodzownym elementem urody. Ich osłabienie oraz wypadanie nierzadko prowadzi do kompleksów. Przyczyn osłabienia cebulek włosowych upatruje się w chorobach, problemach hormonalnych oraz w stresie. Ich kondycję mogą pogorszyć też niektóre leki, infekcje oraz niewłaściwa pielęgnacja.

Wiele osób zastanawia się, jaki wpływ ma krzem na włosy i jakie są inne właściwości tego mikroelementu zwanego “pierwiastkiem urody”?

Jest on jednym z budulców struktur włosowych, nadając pasmom siłę, żywotność oraz piękny blask. Krzem hamuje nadmierną utratę włosów oraz wzmacnia cebulki. Z tego względu suplementacja krzemu organicznego na włosy jest wskazana dla osób, które zmagają się z problemem łysienia i silnego ich przerzedzenia. Dbanie o odpowiedni poziom tego pierwiastka w organizmie sprawia, że kondycja naszych włosów znacznie się poprawia, znika problem ich intensywnego wypadania, osłabienia i łamliwości (krzem wzmacnia strukturę włosa).


Dieta uboga w krzem (oraz inne pierwiastki, takie jak cynk, miedź) sprawia, że włosy są łamliwe, matowe, suche i intensywnie wypadają. Drastycznie osłabia się kondycja pasm i zwiększa ryzyko wystąpienia łupieżu zwykłego (pityriasis capillitii) - popularnego schorzenia owłosionej skóry głowy, z którym walczy ponad 50% populacji (szczyt zachorowań przypada około 20. roku życia.


Jeden gram zdrowych włosów zawiera 100 µg krzemu. Badania kliniczne potwierdzają ważną rolę krzemu jako czynnika zmniejszającego kruchość włosów. Odpowiada on za połysk i wytrzymałość włosów. Krzem pełni ważną rolę w procesie tworzenia tkanki łącznej, keratyny i kolagenu, istotnych składników włosów.


Włosy są bardzo wrażliwe na niedostateczną ilość składników odżywczych. Jako pierwsze reagują wypadaniem i kruchością na chorobę czy stosowanie diet odchudzających.


Tylko wówczas, gdy cebulki włosowe otrzymują z pożywieniem niezbędne substancje odżywcze, włosy są mocne i lśniące. Kosmetyki niewiele pomogą, jeśli brakuje „cegiełek” potrzebnych do budowy włosa – krzemu, keratyny i sprężystych włókien kolagenowych.

Jedną z wielu właściwości leczniczych krzemu jest stymulowanie cebulek włosowych. Są to głęboko położone struktury mieszków odpowiedzialne za wzrost włosa. Nieprawidłowo odżywione będą osłabione, a powstałe z nich włosy staną się kruche i łamliwe, mogą też wypadać. Efekty terapeutyczne suplementacji zauważa się już po 3 miesiącach od chwili rozpoczęcia stosowania. Szczególnie wysoką przyswajalnością cechuje się krzem organiczny, w odróżnieniu od znacznie tańszego w produkcji kwasu ortokrzemowego.

 

Czy zatem warto zdecydować się na suplementację krzemu? Na pewno tak, jeśli zależy nam na dobrym zdrowiu, pięknej cerze i błyszczących, mocnych włosach.

Stosując naturalny krzem organiczny OrSi w dawce minimum 10 mg/dobę oraz zewnętrznie w sprey'u, powstrzyma się wypadanie włosów, wzmocni się je od cebulek po same końce oraz przyśpieszy ich wzrost i poprawi ogólny stan i wygląd.


Źródła:

  • Lipner SR , Scher RK . J Dermatolog Treat. 2018 Jun;29(4):411-414.

  • Goluch-Koniuszy ZS. Prz Menopauzalny. 2016 Mar;15(1):56-61.

  • Salehi B,Mishra AP, Nigam M,et al. Biomedicines.2018 Sep 9;6(3):91.

139 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page