top of page
Szukaj

Pakiet dla Ciebie

Zaktualizowano: 20 lut 2023


Krzem to jeden z najważniejszych mikroelementów, który wchodzi w skład wielu procesów zachodzących w organizmie. Choć niepozorny (potrzebujemy go tylko 20-30 mg dziennie), jest tak istotny dla kondycji organizmu, że nazywany jest pierwiastkiem życia.

Mikroelement ten buduje elementy tkanki łącznej, zastawki serca, przysadkę mózgową, nadnercza, mięśnie. Występuje niemal we wszystkich organach, a dodatkowo wpływa na stan włosów, skóry i paznokci. Warunkuje syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, przez co wpływa na zatrzymywanie wody w skórze czy włosach. Dzięki temu odpowiada za młody wygląd, łagodzi stany zapalne skóry.

Krzem jest niezbędnym składnikiem każdego żywego organizmu. O prawidłowy poziom krzemu warto dbać przez cały rok, szczególnie w okresie wzmożonych infekcji, jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i wzmocnienia organizmu. Dzięki niemu wzbogacisz swoją dietę i wzmocnisz organizm na sezon wzmożonych infekcji wirusowych.


Jak rozpoznać niedobór pierwiastka?

Niewłaściwy poziom mikroelementu szybko daje o sobie znać. Jest on bardzo niebezpieczny, ponieważ może doprowadzić do:

  • zaburzeń wzrostu

  • pękania kości

  • opóźnionego zrastania się kości

  • odkładania się blaszki miażdżycowej w tętnicach

  • powstawania kamieni w wątrobie

  • powstawania kamieni nerkowych

  • zwyrodnień stawów

  • stanów zapalnych ścięgien

  • stanów zapalnych kości

Jak zapobiegać niedoborom?

Aby zapobiec zbyt niskiemu poziomowi krzemu, warto przyjrzeć się swojej diecie i włączyć do niej produkty z błonnikiem. Działa on jak naturalna miotełka dla jelit, pomaga usunąć toksyny i oczyścić organizm. Oprócz tego warto sięgać po świeże zioła, płatki owsiane, otręby, pestki, nasiona. Konieczne jest też właściwe nawadnianie organizmu. Należy również wprowadzić suplementy diety mające w składzie krzem, ponieważ z pożywienia przyswoimy jedynie około 10 mg. Jednak trzeba zwrócić uwagę czy jest to krzem organiczny (monometylosilanetriol), wysoko przyswajalny przez organizm.


Czy zatem warto zdecydować się na suplementację krzemu?

Na pewno tak, a zwłaszcza suplementację krzemem organicznym OrSi, którego przyswajalność jest na poziomie 70-90%, jeśli zależy nam na dobrym zdrowiu, pięknej cerze i błyszczących, mocnych włosach.


Jesteśmy od 14 lat na rynku, w ofercie posiadamy Krzem Organiczny OrSi, dostępny jest w płynie, żelu i spray'u.

125 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 commentaire


Membre inconnu
15 juil. 2022

OrSi krzem to dobry produkt, godny polecenia stosowałem go wielokrotnie z pozytywnym wynikiem. JR

J'aime
bottom of page